Psiholoģiskā izpēte

     Psiholoģisko izpēti var nozīmēt kāds no speciālistiem (ģimenes ārts, neirologs, psihiatrs) vai veikt pēc vecāka iniciatīvas un pieprasījuma. Psiholoģiskā izpēte un atzinuma sagatavošana VDEĀK (Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu komisija), Pedagoģiski medicīniskai komisijai, skolai vai vecākiem.
      Psihologs izpētes, psihodiagnostikas laikā izmanto dažādas metodikas un testus, lai izzināt intelektuālo spēju attīstības līmeni, psihoemocionālās sfēras raksturojumu. Izpētes laikā tiek izmantoti Latvijā adaptēti un standartizēti testi, iespējams diagnosticēt arī bērna vai pusaudža iespējamos mācīšanās traucējumus, emocionālās un uzvedības problēmas. Izpētē iegūtie rezultāti var tikt apkopoti rakstiski atzinuma formā, sniedzot arī ieteikumus bērna attīstības veicināšanai.
  • Intelektuālo spēju attīstības līmeņa noteikšana (IQ)
  • kognitīvās spējas
  • Emocionālās sfēras raksturojums
  • 1-3 gadus vecu bērnu attīstības diagnostika (Minhenes funkcionālās attīstības diagnostika)

 

  •   Intelektuālo spēju izpēte palīdz noteikt intelektuāli vājākās puses un stiprās  puses. Tas palīdz apzināties vājās puses, kas būtiski var ietekmēt, piemēram, macību sasniegumu rezultātus. Stiprākās intelektuālās spējas ir  resurss uz kurām var balstīties ikdienas darbā.  
         
  •  Emocionālās sfēras izpēte var būt ļoti plaša. Tā avar ietvert uzvedības grutību novērtēšanu, depresijas, trauksmes vai pēc traumas stresa simptomu izvērtēšanu un arī personības rakstura iezīmju izvērtēšanu.     
                    
  • Bērniem vecumā no 1-3 gadiem (dažreiz arī vecākiem bērniem)  iespējams novērtēt bērna attīstību atbilstoši vecumam septiņās dažādās jomās. Piemēram, lielā un smalkā motorika, runas prasme un valodas sapratne, saskarsmes un pašapkalopšanās iemaņas.



www.psihologs.mozello.lv



Ziņot par pārkāpumu Uzzināt vairāk