Pirmsskolas vecāku iecienītākais kurss- BEA jeb bērnu emocionālā audzināšana.
Uzsākam pieteikšanos uz pieprasītāko nodarbību ciklu "Bērnu emocionālā audzināšana".
Nodarbības ir guvušas atsaucību un atzinību no vecākiem, kuri audzina savus pirmsskolas vecuma bērnus.
Ikviens no mums vēlas sniegt savam bērnam vislabāko, taču, kā audzināt un labāk izprast savu bērnu? Uzzini, mācies, iegūsti un darbojies kopā ar mums.
Ikdienā esot kopā ar bērniem, vecākiem redzu, kā vecākiem var sniegt atbalstu un zināšanas apmācību programma BEA jeb Bērnu emocionālā audzināšana. Kurss ir neatsverams ieguldījums vecāku izglītībā. Bea programma palīdzēs vecākiem kļūt mierīgākiem, līdzsvarotākiem, saprotošākiem. Sniegs atbildes uz dažādiem jautājumiem, kas saistīti ar bērnu audzināšanu. Bea nodarbības notiek nelielā grupā, drošā un atbalstošā vidē. BEA grupu nenovērtējams ieguvums ir klātienes tikšanās. Vecāki kopā var pārrunāt, diskutēt par savu pieredzi, dalīties savos stāstos. Grupā veidojam sirsnīgu, atbalstošu gaisotni. Nodarbības izmantojam izdales materiālus, iegūstam jaunas zināšanas, teoriju un darbojamies praktiski. Viena BEA nodarbība norit aptuveni 2 h, ar nelielu starplaiku kafijas, tējas pauzei. Viens BEA kurss sastāv no desmit nodarbībām jeb 10 nodarbību soļiem.
Tiksimies 10 nodarbībās (1 BEA kurss). Nodarbību cikla ietvaros notiks 10 nodarbības par šādām tēmām:
· Bērna attīstība un temperaments
· Bērna ķermeņa kontrole un pozitīva ķermeņa pašvērtējums
· Piesaistes loma bērna emocionālā attīstībā
· Bērna spēlēšanos un fantāzija
· Valodas un komunikācijas spēju attīstība
· Pozitīva pašvērtējuma veicināšana
· Disciplinēšanas metodes, kas veicina emociju pašregulāciju un sirdsapziņas attīstību
· Emociju pašregulācija
· Koncentrēšanās, plānošanas un problēmu risināšanas spēju attīstība
· Sociālās kompetences, empātijas un gādīguma attīstība
Bērnu emocionālā audzināšana jeb BEA ir atbalsta un apmācības programma pirmsskolas vecuma bērnu vecākiem.
Nodarbības notiek nelielā grupā 5-10 dalībnieki.
Nodarbības notiks reizi nedēļā, katru pirmdienu no 8:45-10:45.Pirmā iemaksa 120Eiro ( līdz 02.03.2024.), kas garantē vietu grupā. Atlikušo summu 180- Eiro apmaksā nodarbību laikā līdz kursa beigām. Cenā ietilpst arī tēja/ kafija, izdales materiāli.
Pirmā nodarbība 4. martā.
Jelgavā, Raiņa ielā 40 (psihologa privātprakses telpās).
BEA ("Bērnu emocionālā audzināšana") nodarbības Jelgavā vada sertificēts klīniskais psihologs Eva Raucka-Pļaviņa. Pieteikties var zvanot uz tālruni 28389262 vai evaplavina@inbox.lv
.
Šobrīd redzam un izjūtam ikdienas notikumu maiņu. Sociālajos tīklos parādās jaunākās ziņas. Darba gaita norit nedaudz citādāk. Cilvēki piedzīvo satraukumu. Liela daļa trauksmes ir saistīta ar neziņu. Nezināmais, visticamāk, izsauc bailes nevis zināmais. Šī brīža piedzīvotais satraukums tiek dēvēts par adaptīvo trauksmi, tas nozīmē, ka tā ir dabiska veselības reakcija uz pasaulē šobrīd notiekošo. Tas nozīmē, ka Jūs novērtējat savu risku. Mēs nevaram kontrolēt visus procesus, bet varam darīt visu, lai rūpētos par sevi.
Atgādiniet sev, ka ir pilnīgi normāli justies neomulīgi un nemierīgi par slimību, tās ir izplatītas un pilnīgi saprotamas bažas un bailes. Runājiet ar draugiem, kolēģiem par to, kā viņi jums var palīdzēt un otrādi, kā jūs varat viņiem palīdzēt.
Mēģiniet izvairīties no biežas domu aizklīšanas par jautājumu ”kas būtu, ja?”. Labāk ir koncentrēt domas uz tagadni un realitāti. Ņemot vērā, kā saziņas līdzekļos paradās daudz informācijas, tad labāk ieteiktu izvēlēties drošus avotus un regulēt tur pavadīto laiku. Tas nozīmē, atvēlēt konkrētu laika limitu jaunas informācijas uzzināšanai, apkopošanai. Ir cilvēki, kas izvēlas informāciju aplūkot trīs reizes dienā pa 15 minūtēm. Ir cilvēki, kas vienu reizi dienā noskatās preses konferences. Apziņa, ka pārējā informācija var būt maldīga un par korektāko uzskatīt drošus avotus.
Trauksmes pazīmes bieži jūtamas muskuļos. Trauksmi izjūtam ne tikai ar prātu, bet arī ar ķermeni. Daži ieteikumi trauksmes mazināšanai:
Var palīdzēt elpošanas vingrinājumi. Piemēram, lēnām ieelpojat, skaitot līdz pieci, aizturiet elpu, līdz septiņi un lēnām izelpojat. Veicot lēnu elpošanu vēderam vajadzētu piepūsties, kad ieelpojat, un samazināties, kad izelpojat.
Latvijā ir lauki, jūra, vietas, kur nav cilvēku pūļu un iespēja jums atrasties dabā. Dodieties dažu minūšu pastaigā svaigā gaisā un saules gaismā.
Rūpējaties par sava miega kvalitāti. Labai miega higiēnai var palīdzēt:
Izvēdināta telpa.
Pieturēšanās pie regulāras, relaksējošas gulētiešanas rutīnas.
Parastai vislabākais miegs ir telpā, kas ir tumša.
Gultu izmantot tam paredzētiem mērķiem, ne TV skatīšanai. Neaizmigt pie ieslēgta TV.
Ir labi katram atrast savus individuālos paņēmienus, kas dienas beigās palīdz nomierināties, atslābināties un aizmigt.
Iesaku katram atrast kādu relaksācijas un nomierināšanas veidu. Citi dzer siltu pienu ar medu vai kakao, ietinas siltā sedziņā vai iet burbuļvanna. Citiem palīdz telpas uzkopšana, citiem meditācija.
Klīniskais un veselības psihologs, Eva Raucka-Pļaviņa
Par bērnu temperamenta iezīmēm.
Intervija portālā www.calis.lv
Vecāki, kuri audzina vairākus bērnus, nereti ir novērojuši, ka viņu atvases ir ļoti atšķirīgas – viens ir komunikabls, bet otrs turpretim emocionāls un kautrīgs. Tas daudziem raisa jautājumu – kā vieniem vecākiem var būt tik dažādi bērni? To, kāpēc bērni, kas aug vienā ģimenē, nereti ir tik atšķirīgi, portālam “Cālis” skaidro klīniskā psiholoģe Eva Raucka-Pļaviņa.
Viens no iemesliem, kāpēc bērni, kuri ir auguši vienā ģimenē un audzināti pēc līdzīgām metodēm, ir tik atšķirīgi, ir viņu temperaments. Lielākoties cilvēki no skolas laikiem atceras četrus temperamentus – holēriķi, melanholiķi, sangviniķi un flegmatiķi. Taču psiholoģe skaidro, ka reti kurš zina par deviņām temperamenta iezīmēm, kuras patiesībā veido bērna raksturu un ir iemesls, kāpēc katrs bērns, pat augot vienā ģimenē, ir tik atšķirīgs.
Marte Meo konsultēšanas procesā.
Katram bērnam ir noteiktas attīstības vajadzības un katram vecākam ir noteiktas prasmes bērnu audzināšanā. Marte Meo metode palīdz vecākiem labāk izprast savu bērnu, viņa vajadzības un attīstīt savas prasmes, kuras nepieciešamas, lai veicinātu harmonisku bērna attīstību.
Vecāku prasmju uzlabošana mammām un tētiem, atbalstot un pastiprinot jau esošās prasmes, precīzi norāda saskarsmes veidus, kas nepieciešami viņu bērniem.
Ir pierādīts, ka svarīgi pamanīt bērnu uzvedības problēmas un censties tās novērst jau agrīnā bērnībā. Tādēļ, ka Marte Meo pamatojas uz priekšstatu, ka bērni aug un attīstās mijiedarbībā ar atbalstošiem vecākiem, tā ir izvēlēta kā terapijas metode. Terapijas laikā, balstoties uz tiem resursiem, kas bērniem un vecākiem jau ir, kā arī attīstot pozitīvas bērnu audzināšanas un aprūpes prasmes, mazinās arī bērnu eksternālās uzvedības problēmas.
Marte Meo metode ir balstīta uz vecāku un bērna mijiedarbību un speciālista vērojumu. Tiek filmēts bērns un vecāki, pēc tam tiek vērtēta savstarpējā sadarbība, komunikācija. Video ir iespējams piefiksēt detaļas, kuras ikdienā tiek palaistas garām, bet ir nozīmīgas savstarpējā mijiedarbībā. Marte Meo terapijā tieši videoieraksti ir nozīmīgi, kas ļauj spriest un secināt par to, kas notiek vecāku un bērna mijiedarbības laikā. Video palīdz vecākiem atgriezeniskās saites sesijas laikā labāk saprast bērna emocionālās vajadzības. Skatoties uzņemto videomateriālu kopā ar terapeitu, ir iespējams apgūt vēlamo uzvedību mijiedarbības laikā ar bērnu. Psihologa sesiju laikos vecāki apgūst un trenē vēlamo uzvedību, lai pēc tam attīstītās prasmes spētu pielietot ikdienā.
Konsultācijas var palīdzēt vecākiem un bērniem:
Mag.psych. Eva Raucka-Pļaviņa
Kāpēc bērni ir tik atšķirīgi.? Seminārs par bērna temperamenta iezīmēm
Vecāki mēdz apgalvot, ka bērni ir ļoti atšķirīgi viens no otra. Semināra laikā uzzināsim kādas ir temperamenta iezīmes. Varēsiet padomāt par sevi un savu bērnu, meklējot labākos veidus kā attīstīt nepieciešamās prasmes. Kas un kāpēc ,mūs vecākus, ietekmē bērna uzvedībā.
10.oktobrī #psihologijasdienas2018 ietvaros esat aicināti piedalīties seminārā, kas paredzēts pirmsskolas bērnu vecākiem.
Neaizmirsti pieteikties. Sūti ziņu uz t.28389262
https://www.facebook.com/events/173324750223938/
Veselības veicināšana Jelgavā
Lai gan šīs divas grupas savu praktisko apmācības procesu ir uzsākušas, iesaku sekot līdzi jaunumiem, jo oktobrī plānota vēl viena "Bērnu Emocionālās Audzināšanas" vecāku grupas pieteikšanās.
Nodarbībā iepazīstam cits citu. Pirmdienās nodarbības notiek kā ierasts, 1. grupai 17:30-19:00 un 2. grupai 19:45-21:15. Katru pirmdienu aktīvs darbs, domas, emocijas un sadarbība.
Nodarbību cikls "Bērnu emocionālā audzināšana"
Uzsākam pieteikšanos uz pieprasītāko nodarbību ciklu "Bērnu emocionālā audzināšana".
Nodarbības ir guvušas atsaucību un atzinību no vecākiem, kuri audzina savus pirmsskolas vecuma bērnus.
Ikviens no mums vēlas sniegt savam bērnam vislabāko, taču, kā audzināt un labāk izprast savu bērnu? Uzzini, mācies, iegūsti un darbojies kopā ar mums. Bērnu emocionālā audzināšana jeb BEA ir atbalsta un apmācības programma pirmsskolas vecuma bērnu vecākiem. Tiksimies 10 nodarbībās (1 BEA kurss). Nodarbību cikla ietvaros notiks 10 nodarbības par šādām tēmām:
· Bērna attīstība un temperaments
· Bērna ķermeņa kontrole un pozitīva ķermeņa pašvērtējums
· Piesaistes loma bērna emocionālā attīstībā
· Bērna spēlēšanos un fantāzija
· Valodas un komunikācijas spēju attīstība
· Pozitīva pašvērtējuma veicināšana
· Disciplinēšanas metodes, kas veicina emociju pašregulāciju un sirdsapziņas attīstību
· Emociju pašregulācija
· Koncentrēšanās, plānošanas un problēmu risināšanas spēju attīstība
· Sociālās kompetences, empātijas un gādīguma attīstība
Nodarbību maksa .. Eiro par vienu nodarbību.
Maksājot par visu ciklu (10 nodarbības) uzreiz, maksa ... Eiro.
Ja grupu apmeklē abi vecāki, nodarbību maksa ... Eiro par abiem vecākiem vai ... Eiro, maskājot par visu nodarbību ciklu.
Nodarbības notiks reizi nedēļā, katru ceturtdienu no 18:00-20:30.
Pirmā nodarbība 29. martā.
Jelgavā, Krišjāņa Barona ielā 40 (psihologa privātprakses telpās).
BEA ("Bērnu emocionālā audzināšana") nodarbības Jelgavā vada psiholoģe Eva Raucka-Pļaviņa. Pieteikties var zvanot uz tālruni 28389262 vai evaplavina@inbox.lv
Izglītojoši nodarbību cikli
Šo gadu noslēdzam ar teorētisku un praktisku nodarbību ciklu par izdegšanas sindromu.
Novēlu ikvienam darbiniekam rūpēties par savu veselību, atjaunot un restartēt savus resurus.
Vecākiem, par pusaudžiem
Programma
ir paredzēta VECĀKIEM, kuriem ir bērni vecumā no 12-16 gadiem. 10
nodarbību cikls JELGAVĀ "CEĻVEDIS AUDZINOT PUSAUDZI". Lai sniegtu
vecākiem izpratni par to, kas pusaudžiem šajā vecumposmā ir svarīgs, kas
ar viņiem notiek un kā vecākiem veidot veiksmīgu sadarbību ar saviem
bērniem, lai viņi kļūtu par nobriedušiem un veselīgiem pieaugušajiem,
„Centrs Dardedze” ir izstrādājis apmācību programmu pusaudžu vecākiem
”Ceļvedis, audzinot pusaudzi” (CAP).
Programmas mērķis ir sekmēt
pozitīvu bērnu emocionālo attīstību, uzlabot vecāku un bērnu
savstarpējās attiecības, palīdzēt vecākiem labāk izprast savus bērnus un
viņu vajadzības. Programma ietver 10 nodarbības. Katrā nodarbībā
izzināsim un apskatīsim jaunas tēmas, piemērām, par vecāku un pusaudžu
savstarpējām attiecībām un komunikāciju, seksualitāti, sociālajām
prasmēm, disciplinēšanu, dzīves prasmēm un daudzas citas tēmas.
Nodarbību maksa 9 Eiro par vienu nodarbību. Maksājot par visu ciklu (10 nodarbības) uzreiz maksa tikai 78 Eiro.
Ja grupu apmeklē abi vecāki, nodarbību maksa 15 Eiro, maksājot par visu ciklu (10 nodarbības) uzreiz, maksa 110 Eiro.
Nodarbības notiks reizi nedēļā, katru ceturtdienu no 17:30-20:00.
Pirmā nodarbība 26. oktobrī.
Jelgavā, Krišjāņa Barona ielā 40 (psihologa privātprakses telpās).
CAP ("Ceļvedis audzinot pusaudzi") nodarbības Jelgavā vada
psiholoģe Eva Raucka-Pļaviņa. www.psihologs.mozello.lv
Piesakies pa tālruni 28389262 vai evaplavina@inbox.lv
Bērnu emocionālā audzināšana
Nodarbību cikla ietvaros notiks 10 nodarbības par šādām tēmām:
· Bērna attīstība un temperaments
· Bērna ķermeņa kontrole un pozitīva ķermeņa pašvērtējums
· Piesaistes loma bērna emocionālā attīstībā
· Bērna spēlēšanos un fantāzija
· Valodas un komunikācijas spēju attīstība
· Pozitīva pašvērtējuma veicināšana
· Disciplinēšanas metodes, kas veicina emociju pašregulāciju un sirdsapziņas attīstību
· Emociju pašregulācija
· Koncentrēšanās, plānošanas un problēmu risināšanas spēju attīstība
· Sociālās kompetences, empātijas un gādīguma attīstība
Nodarbības notiks reizi nedēļā, katru ceturtdienu no 18:00-20:30.
GRUPA NOKOMPLEKTĒTA. Par nākamā nodarbību cikla uzsākšanu interesēties t: 28389262 vai evaplavina@inbox.lv
Jelgavā, Krišjāņa Barona ielā 40 (psihologa privātprakses telpās).
BEA ("Bērnu emocionālā audzināšana") nodarbības Jelgavā
vada psiholoģe Eva Raucka-Pļaviņa. Pieteikties var zvanot uz tālruni
28389262 vai evaplavina@inbox.lv
Pirkumu grozs
Pirkumu grozs ir tukšs.